Uni C – 1.kolo (18.10.2017)

Úvodní zápas MP Brno se nám velmi povedl, nikdo z hráčů neprohrál. Možná to bylo i domácím prostředím, jelikož Vinohrady neměly místnost, takže nás požádaly, zda je možné hrát u nás. My souhlasili, a tak se souboj odehrál již ve středu 18.10. místo původně nahlášeného termínu 20.10.

Utkání probíhalo v přátelském duchu, kdy jsme se mohli zasmát například tomu, že na první šachovnici proti sobě nastoupili dva hráči se stejným příjmením, Pelikán Karel za Vinohrady a Pelikán Ctibor za nás. Blízcí příbuzní ovšem nejsou, možná nanejvýše vzdálení, a ani o tom neví.

Jako první dohrál Vaska, kdy získal figuru a soupeř už nemohl moc dlouho vzdorovat. Renata remizovala, stejně jako Franta, na první šachovnici vyhrál Ctibor. Stav 3:1 pro nás.

Ve zbývajících partiích jsem měl nejlepší pozici já, kdy jsem sice nezvolil dobré tahy v zahájení a stál jsem jednu dobu velmi špatně, ale soupeř neviděl potřebné pokračování, a tak se vše otočilo. Když jsem měl už 4 figury za 2 pěšce, vzdal se. Stav 4:1 znamenal již jisté vítězství.

Zbývaly 2 šachovnice. Tomáš, posila z Anglie, se snažil tlačit a najít výhru, ale od určitého momentu to byla remíza. Jeho soupeř se však domníval, že i vzhledem ke zbývajícímu času (2 min do konce partie) nemá šanci vyhrát a vzdal se. Petr stál na prohru, ale sok jeho dámu pustil na sedmou řadu, kde velmi nepříjemně šachovala, dokonce to vedlo k výhře našeho hráče.

Konečný výsledek 6:1 je pro Vinohrady až příliš krutý za hru, kterou předvedli.