Uni A – 1.kolo (15.10.2017)

První ligový zápas.

Na první zápas v druhé lize jsme jeli do Vlčnova. Bohužel se sešlo vice neodkladných záležitostí, které vyústily v dosti prořídlou sestavu týmu jak A, tak i B. Problém s autem naštěstí na poslední chvíli zachránili Ctibor Pelikán a nový host Tomáš Lakatoš.

Časovou rezervu jsme využili k nákupu občerstvení a svačiny. Hledání místnosti nebyl až takový problém. Hosty jsme potkali přímo na parkovišti, a ti už nás nasměřovali. První čtyři desky se vysílaly přímo online, takže problém se zápisem partií odpadl. Na občerstvení nám nabídli kávu a čaj spolu s vdolečky.

Hosté sice nastoupili v základní sedmičce, ale samotný zápas nebyl až tak jednoznačný, jak by se papírově předpokládalo. První dvě hodiny byly odtahány a nikdo nedohrál.

Renata na osmé desce získala za věž dvě figury, ovšem její král zůstal otevřený. Spolu s nedostatkem času a ostrou pozicí to nezvládla udržet a nakonec prohrála. Další přišli dvě rychlé remízy. Pepa Hladík obětoval figuru za tři pěšce a soupeř byl vůbec rád za remízu. Za to Tomáš s pěšcem méně reklamoval třikrát opakovanou pozici. Stav 2:1 v náš neprospěch.

Ctibor měl kvalitu méně, ale za to dva spojené pěšce. Po dlouhém přemýšlení bohužel přehlédl mat. Jirka Rokos našel krásnou oběť věže s věčným šachem. Za nepříznivého stavu 3,5:1,5 mi soupeř opakuje třikrát pozici.

Zbylé partie jsou pro nás horší, a tak Honza Šebek přijímá remízu. Poslední náš hráč Eda má pěšce méně, ovšem na výsledku to už nic nezmění. Raději podepisuje partiář, ať nemusíme zbytečně dlouho čekat.

Konečný výsledek 5,5:2,5 znamená úvodní porážku, nicméně kvůli výpadku 4 hráčů základu mohlo být daleko hůře.