Časté dotazy

Kolik hraje Univerzita soutěží?

Od sezony 2022/23 byly vytvořeny poprvé po cca dvaceti letech 4 týmy. „A“ tým hraje 2. ligu, „B“ tým KP I (krajský přebor) a „C“ tým KPII (krajský přebor druhé úrovně) a „D“ tým hraje MP Brno (městský přebor města Brna).

Co nás vedlo mít hrací místo v městské části Brno-Lesná?

Inu stalo se, že Univerzita skončila na Zámečnické ulici (nad McDonnald na Nám. Svobody v Brně) a hledala nové působiště. Po návštěvě několika míst jsme si vybrali prostory Klubu seniorů v městské části Brno – Lesná. Máme nyní jednu z nejpěknějších a nejútulnějších hracích místností ze všech brněnských šachových oddílů. Navíc i okolí sídliště Lesná je velice klidné a příjemné.

Kde to tam přesně je?

Naše hrací místnost se nachází v objektu bývalé výměníkové stanice na ulici Ibsenova, pro vyhledání na mapě použijte google maps na naší záložce „Kontakty“.

Jak se do hrací místnosti dostanu z centra města?

Nejprve nejlépe některou z tramvají či některým autobusem na Halasovo náměstí a pak autobusem č. 57 na zastávku Loosova. Z ní je to už jen cca 1-2 min k bývalé výměníkové stanici na ulici Ibsenova. Další variantou je jít pěšky z Čertovy rokle, kde tramvaje (v době aktualizace těchto stránek to jsou linky 9 a 11) mají konečnou, přímo do klubovny (cca 5-7 min).

Proč jsem o klubu neslyšel dříve?

Univerzitní šach býval opravdu velmi populární, zvláště když studenti dostávali stipendia. Později došlo k odlivu příznivců do jiných brněnských klubů, někteří se rozhodli skončit a hrozilo, že zanikne i celý náš klub. Od roku 2009 (v sezoně 2009/10 vyhrána nejnižší soutěž v Brně) však pracujeme na vzestupu zašlé slávy šachového klubu Univerzity Brno a hrdě můžeme prohlásit, že se nám to zatím velmi daří.