Uni B – prohra v Ivančicích

Do Ivančic jsme vyrazili s poměrně silnou sestavou, avšak na soupeře to stejně nestačilo. Po počátečních komplikacích se soupiskou domácích a absenci jejich kapitána, kdy nikdo nevěděl kdo kde bude hrát, mohl zápas odstartovat.

Šachovnice byly vyrovnané a nikde nebyla vidět rozhodující převaha. Jako první skončil souboj na 7. desce. Pepa bránil černými. Po výměnách se pozice vyjasnila v trvalou výhodu bílého, a to kvůli výbornému nedotknutelnému koni uprostřed šachovnice. Po výměně dam a odevzdání střelce za 2 pěšce se odtahaly povinné tahy a černý se vzdal.

Soupeř Martina Dufka na 3. desce nabízí remízu, pozici nerozumím, a proto nechávám rozhodnutí na něm. Po delší odmlce a přemýšlení přijme remízu, což se později ukáže jako ne příliš šťastně rozhodnutí v zájmu družstva. Po partii mi nabízí kousky svačiny (asi zbytky z vánočního cukroví), nálada je dobrá. Stav 1,5-0,5 v náš neprospěch.

Vývoj zápasu se pro nás tedy nevyvíjel dobře, pozice byly dále opět všude vyrovnané. Jirka Rokos sklouzl opět do časové tísně, na to si musí dávat pozor. Honza Uhmann dostal kvalitu víc, ale jeho obrana před králem je slabá. Standa Krejčíř má zase horšího střelce.

Po chvíli Laďa Absolín podepisuje remízu, což se mi zdá rozumné, protože soupeř mohl ještě chvíli zkoušet nervy protistrany a dosti Laďu potrápit. Uhmann se vzdává před matem. Stav 3:1 pro domácí.

Mezitím Rokos blitzá se 7-mi sekundami na 7 tahů. Moje partie je prohraná, tak zkouším poslední vzdor a doufám, že udržím alespoň remízu. Standa, ačkoliv má stejný materiál, stojí hůře a je pod tlakem. Honza Brychta má slibnou pozici a snaží se o útok na krále.

Po chvílí dohrávám svoji partii, která po oboustranným chybách skončila zaslouženě remízou. Krejčíř skládá krále a jelikož je jeden z řidičů, první polovina hráčů se vydá na cestu zpět do Brna. Rokos ustál časovou tíseň a dokonce získal figuru navíc, takže dále partii bez problému vyhrál. Skóre 4,5-2,5.

Výsledek zápasu byl už bohužel jasný. Hraje se poslední partie. Bojovnost se hráčům nedá upřít. Souboj trval necelých 6 hodin. Dokonce vedoucí volnočasového střediska se nás přišla optat, kdy nejpozději skončíme. Uklidnili jsme ji, že nejpozději do 16 hodin, pak vyprší časový limit. Partii Honza ovšem nakonec neudržel a odjeli jsme s konečným výpraskem 5,5-2,5.