Uni C v 6.kole vítězí

6. utkání městského přeboru proti ŠK 64 B

ŠK 64B nastoupilo v nejsilnější sestavě stejně jako my, což slibovalo velký boj. Také po dvou hodinách hry se ještě nedal předpovědět další průběh hry na šachovnicích, pouze Kyril na 1.šachovnici již získal prostorovou převahu a stupňoval tlak na soupeře. Asi za další půl hodinu Renata přijala remízu nabídnutou soupeřem. Vaska ztratil kvalitu a bojoval o remízu. Kyril vyhrál a vedli jsme 1,5 : 0,5.

Začala se rýsovat další výhra, když soupeř Honzy Šebka zápasil s časem a ztratil figuru. Petr Fuchs chyboval ve velké časové tísni a prohrál. Stav byl vyrovnaný 1,5 : 1.5. Vaska vybojoval remízu s kvalitou méně, Honza Šebek vyhrál, stav byl 3 : 2 pro nás.

Zbývaly 2 partie. Pepa Jalůvka útočil , ale soupeř se úspěšně bránil. Zdeněk Pechan měl za dámu jen věž a jezdce. Soupeř chyboval a získali jsme rozhodující bod. Pepa Jalůvka tak mohl dát partii za remis.

Vítězstvím 4,5 : 2,5 jsme si před posledním kolem bojů ve skupině udrželi šanci umístit se mezi prvními čtyřmi a postoupit do finále městského přeboru.