Uni A vs. Jezdci B (KPI)

Ačkoli nás čekal tým z posledního místa tabulky, nemohli jsme ho podcenit. Sešli jsme se v poměrně dobré sestavě a bojovně naladěni. Což jen potvrzují výsledky, kdy se zrodila jen jedna remíza. Soupeř také nezahálel a na zápas postavil podruhé Petra Piska. Jundrovští jistě vzpomínají na minulou sezonu KP a napínavý zápas, který nakonec skončil remízou.

Ted už k samotnému průběhu zápasu. Jako první skončila partie Radka Tvrdého, ačkoli nedobrovolně v zahájení ztratil figuru, měl za to dobrou kompenzaci. Soupeř měl zaostalý vývin a krále v centru, kde nakonec dostal i mat. Poté nečekaně prohrává Pepa Jalůvka, který hraje letošní sezónu výborně na všech deskách. Ovšem zde polevil v koncentraci a tah před nekrytelným matem se vzdal. Stav 1-1. Na 3. desce má Ota komplikovanou pozici, ve které se nemůže snad nikdo krom samotných hráčů vyznat. Nejprve soupeř obětuje figuru za útok, následně Ota vrací materiál, má 5 pěšců za věž. Soupeř se zamýšlí a padá na čas, chyběl mu poslední tah do kontroly. No což, i výhra na čas se počítá. Následně Jezdci odpovídají výhrou na 5. desce. Nejprve David Hampel odmítá remízu (nařízení od kapitána), pak se ale dostává pod tlak a chybuje. Stav 2-2.

Na 8. desce se hraje komplikovaná koncovka, kterou Jiří Rokos špatně spočítá a přechází do horší zjednodušené koncovky, střelec versus kůň v zavřené pěšcové struktuře. Po několika tazích se vzdává a od této chvíle už jen dotahujeme soupeřův náskok. Poslední 3 partie – doufáme alespoň v remízu. Moje partie končí prohrou, když volím špatný plán. Lépe řečeno soupeřův plán byl rychlejší. Přecházím do horší věžové koncovky s pěšcem méně. Zatím ještě je šance 4-2. Předposlední partie Honzy Uhmanna ml. je také divočina. Pozice je objektivně remízová (dámy s volnými pěšci), avšak v časovém presu nenachází soupeř správný postup a Honza staví druhou dámu. Vše visí na poslední partii. Luboš Kiša měl celou partii vyrovnanou, pak se rozhodl zariskovat a stál hůř. Vykouzlil z toho: střelec + volný b pěšec proti věži. Partii tahali až do samého konce, takže bojovnost se nedá upřít. Soupeř nachází vynucené opakování tahů a tudíž i celkové vítězství hostujícího týmu 4,5-3,5.

Blahopřeje Jezdcům k prvnímu vítězství. Pro nás to znamená přezimování na dolní půlce tabulky. Snad se v novém roce více zadaří.