Uni B – 9.kolo (25.2.2018)

9. utkání očima kapitána

Hráli jsme doma proti Bučovicím s cílem vyhrát, abychom měli jisté setrvání v krajském přeboru. Poslední zápasy jsme apelovali na docházku, takže jsme i tentokrát nastoupili v základní sestavě, ale bohužel se nám silně nedařilo. 

Jako první prohrál Martin Dufek po soupeřově útoku na královském křídle. Bohyně Caissa přízeň k nám zřejmě téměř vyčerpala v partii Vasky Zerdaloglu, když zaslepila oči Vaskovu soupeři na 3 tahy, kdy stál Vaska na prohru. Po třech tazích se Vaska z prohrané pozice vymanil a partii vyhrál! Soupeř mi nabídl remízu ve vyrovnané zablokované pozici. Odmítl jsem, ale po několika dalších tazích jsme se přece jen na remíze dohodli, snaha násilně vyhrát obvykle vede k opačnému výsledku. Stav byl tedy 1,5 : 1,5.

Ze zbývajících 5 partií jme získali jen 1,5 bodu. Vyhrál Honza Brychta, který soupeře překvapil volbou zahájení, remizoval Jirka Rokos. Na formě Honzy Šebka se odrazila nemoc a úmrtí v rodině.

S Klubem šachistů TJ Bučovice jsme prohráli 3 : 5 a jsme odsouzeni k sestupu, poprvé po dlouhých letech na výslunní. Nezbývá než doufat, že některý z vítězů okresních přeborů na jižní Moravě odmítne postup, a my tak v krajském přeboru 2.třídy setrváme.