Uni A – 8.kolo (11.2.2018)

Boj o záchranu

8.kolo 2.ligy pro nás bylo důležité.. hráli jsme proti týmu ŠK Kuřim, se kterou to vypadá celkem jistě na sestup. Nastoupili proti nám v prořídlé sestavě – jako obyčejně hrávali. Natož my jsme postavili skoro základ (jeden náhradník). Papírově jsme tedy měli navrch. 

Luboš jako první přijímá černými remízu, pozice je v dynamické rovnováze, bílý má izoláka za aktivní figury. Poté Petr Fuchs na osmé desce také černými v klidu odremizuje, když se vymění veškerý materiál, zůstává symetrická pěšcova struktura a těžké figury. První výhru v zápase si připsal Pepa Hladík, který tlačil, až nakonec soupeř nevydržel a přehlédl materiál. Stav zápasu 2:1.

Pak jsme udělali malou rošádu. Honza Uhmann zahrál pro něj typické zahájení, které mu moc nevyšlo. Snažil se soupeře umotat v zápletkách, ve kterých Honza nakonec skončil bez figury. Dalibor nenašel správnou obranu a musel kapitulovat.Stav 2:3.

Pote prohrávám i já, když jsem hrál pozici na sílu, kde to vůbec nešlo. Tomáš se snažil černými hrát na výhru, ale veškerý materiál se vyměnil, konečná věžovka už pak nešla vyhrát. Zápas uzavřel na 3,5-4,5 výhrou Ota. Když se ve francouzské s nestejnými rošádami lépe zorientoval než soupeř.

Prohra se posledním týmem tabulky nás přiblížila k sestupu.