Uni A – 9.kolo (25.2.2018)

Živíme šanci

Na 9.kolo jedeme do Hustopečí. Dělíme si poslední místo a je to hotový boj o záchranu v soutěži.

Nenecháváme nic náhodě a jedeme v silné sestavě (opět jako posledně pouze s jedním náhradníkem). Po příjezdu zjišťujeme, že ani domácí nezaháleli v docházce a na klíčový zápas se sešli.

První dohrává Honza Uhmann, když vyklouzl hrobníkovi z lopaty. V absolutně vyhrané pozici totiž přehlíží Dirgas celou věž. Následuje další šťastná výhra, Ota, který v divoké pozici vyhrává na čas nad Jirkou Jirešem. Luboš ukořistil pěšce ve střední hře a pomalu tlačil. Soupeř si nakonec vlezl sám do matu. Pěkný start 3:0.

Taktickou remízu přijímá Jan Masařík v lepší koncovce (měl dvojici střelců proti jezdci a koni). Dalibor měl převahu, kterou ale někde v časové tísni vypustil do remízové koncovky. Moje prohra je ostudná, když jsem celou partii tlačil, ale nechal se strhnout soupeřovým špatným časem a nakonec přešel do horší pozice, kterou jsem prohrál. Stav 4:2.

Předposlední partii dohrává Eda. Nejprve přehlédl pěšce, potom vyměnil dámu za tři lehké figury. Po dramatických výměnách a oboustranných chybách partie skončila zaslouženou dělbou bodu. Poslední dohrává Pepa Hladík. Pozice je plně zavřená s jedním párem jezdců na každé straně. Zřejmě korektní remíza, na které se dohodli za stavu, který už nemohl změnit celkového vítěze zápasu.

Vítězství 5:3.