Velká událost – 1. ŠK Novoborský v Brně!

Již za pět dní se v Brně uskuteční velký šachový svátek, kdy do Brna přijede v rámci utkání tht Extraligy jeden z nejsilnějších evropských a zřejmě i světových týmů – 1. ŠK Novoborský. Novoboráci pravidelně vítězí v naší extralize od sezóny 2009/2010 a úspěchy pravidelně zaznamenávají i na mezinárodním kolbišti. V uvedené době dokázali získat všechna tři medailová umístění a letos z toho bylo rovněž velmi pěkné 5. místo, což v konkurenci bohatých ruských týmů či ropou nasáklého ázerbajdžánského SOCARU je vskutku oslnivá vizitka.

Je proto mou milou povinností vyhlásit takovou událost pro vás všechny, kteří máte rádi šachy a kromě fandění domácímu týmu pro vás bude zážitkem pozorovat při hře šachisty takového kalibru. Pro lepší představu udávám sestavu novoborského týmu včetně výsledků jednotlivců po prvním odehraném dvojkole.

Utkání začne v sobotu v 10.00, místem konání je A-SPORT HOTEL v Králově Poli na Vodové 108, kde se hrála extraliga i před 6 lety (hotel sousedí se sportovní halou, kde hraje Duras své domácí zápasy). Pro návštěvníky bude připraven komentovaný online přenos, při němž se mj. formou kvízových otázek bude také soutěžit o trička speciálně vyrobená pro tento zápas. Na závěr ještě nabízím tabulku extraligy po prvních dvou kolech.

Článek převzat z http://jmss.chess.cz/view_artefact.php?type=jmss_document&id=3499
[publikováno s laskavým svolením Neklana Vyskočila, Duras Brno]