Uni C – 4.kolo

Úspěšné bodování

4.kolo vítáme doma Moravskou Slávii D. Hraje se od 18 hodin bez možnosti používání mobilních telefonů a sestava soupeře dosti oslabila, jelikož od 20.00 hodin se hraje rozhodující zápas o mistra světa, který si někteří hráči zajisté nechtěli nechat ujít. Zato naše řady to ustály a nasadily i posily z Anglie (Tomáš Weber), se kterými plánují jít po skončení zápasu na pivo a zavzpomínat na staré dobré časy, kdy tady Tomáš hrával každý zápas v podstatě se stejnou partou dnes nasazenou.

Zápas je odstartován s menším zpožděním. Delší dobu se nic neděje, všude to stoji vyrovnaně, nikdo tentokrát neudělal miniaturku. A tak se čeká do první časové kontroly, jak se s tím kdo vyrovná. Jediná nerovnováha je na druhé desce, kde Honza Šebek hraje s dvěma figurami proti věži, pozice je stále polozavřená, zbývá ještě hodně manévrování. Renata Vaculíková stojí hůře, musí dát dokonce i dámu (tuším za věž), ale bojuje dál.

Vasil Zerdaloglu se brání proti soupeřovu útoku, jeho jezdci v zavřené pozici proti dvěma střelcům zatím dominují. Petr Fuchs přišel se zpožděním, a tak má časový deficit, který ovšem rychle dohnal. Vystartoval proti soupeřovu králi a ukořistil h pěšce. Honza Brychta má na 6. desce s černými figurami vyrovnanou pozici, nejde mu nic vymyslet a když soupeř nabídne remízu, po mém schválení ji přijímá. Stav 1,5:1,5.

Na 7.desce Tomáš Weber za f dvojpešce získal souhru figur a společně s nepříjemně postaveným jezdcem tlačí na soupeře ze všech stran. Ten mu však dobře vzdoruje. Moje pozice přešla přes grunfeldovu indickou do symetrické pozice, kterou jsme tahali do časové kontroly, kde soupeř zřejmě nevydržel pomalé manévrování a přepnul strunu. Musel odevzdat kvalitu a partie neměla dlouhého trvání. Skóre 1,5:0,5.

Velmi rychle se změnila 7.deska, kde po přechodu do koncovky má rázem bílými hrající Tomáš již jasně vyhranou pozici a soupeř vzdává. Po chvíli vyhrává i Honza Š. a Petr, takže vítězství máme již jisté. 4,5:0,5.

Zbývají 2 desky, Renata a Vaska. Zatímco Vaska zřejmě může vyhrát, Renata vypadá na prohru. Pozice se však časem mění. Renatin soupeř Kalod je viditelně zaskočen, že soupeřka stále klade odpor, a dostává se s králem do pasti, kde má Renata 3x opakování stejné pozice nebo by muselo dojít k vrácení materiálu a Renata by stála lépe. Remiz. Stav 5:1.

Z našich hráčů všichni kromě mě zůstali v klubovně a sledují poslední partii, ale chtějí jít do hospody i s Pepou Spěvákem a Frantou Sobocikem, kteří mezitím trénovali v malé místnosti. Vaska tedy nakonec (vlastně na doporučení svých kolegů) také dává za remiz a můžeme vyrazit auty do Pegasu na Jiráskové ul. Za auta patří poděkování právě Frantovi a pak také Pavlu Babákovi.

V hospodě na nás již čekal Martin Dufek (sledujíc partie o mistra světa na mobilu online), se kterým jsme mohli zapít poměrně vysokou výhru 5,5:1,5.