Uni C – 3.kolo

První vítězství.

Ve třetím kole nás čekalo družstvo ŠK64, které doposud vévodilo tabulce. Zatím se nám nepodařilo v soutěži vyhrát, takže motivace byla jasná. Od toho se odvíjela i sestava družstva. Hrací místnost není úplně ideální na delší zápasy, ale už jsme si zvykli, že jsou okna přišroubovaná a nedají se otevřít!

Na 6.desce končí partie smírem, kdy Pepa Spěvák vyměnil většinu figurek a lepší pozici dává se silnějším hráčem za remízu. Jeho příkladu následuje Zdeněk Pechan, černými figurkami vyrovnal a udržel rovnováhu až do konce. Na 1.desce soupeř chybuje a ztrácí dva pěšce, dlouho to netrvalo a zařizuji našemu týmu vedení 2-1.

Mezitím Honza Šebek získal figuru už na začátku hry a teď jen stupňuje svůj tlak. Soupeř ještě chvíli vzdoroval, ovšem pak se vzdal. Vasil Zerdaloglu takticky ukořistil pěšce a dál tahá za delší konec. Petr Fuchs po chybě soupeře otevírá pozici a využívá slabého krále 4-1. Jediná prohra se zrodila na 4.desce, kde Renata Vaculíková nechala krále v centru, na což následně i doplatila.

Vasil zakončil partii matem a stvrzuje na konečných 5-2.