Uni B proti Loko H

Utkání pro kapitána a jeho zástupce vždy začíná už několik dní předem, kdy probíhá analýza soupeře, jeho jednotlivých hráčů (dosavadních partií) apod.

Ani tentokráte tomu nebylo jinak a věděli jsme, že náš zápas nebude jednoduchou záležitostí, jelikož Loko H prozatím vedlo naši skupinu MP. Bohužel nemoc zmohla jak Staňu Krejčíře, tak i Honzu Brychtu, takže jsem musel nastoupit na sedmé šachovnici já.

Za Loko H nehrál pan Novák, což způsobilo posun v sestavě soupeře o jedno místo od čtvrté šachovnice dále. Na Honzu Šebka tedy vyšel jeho neoblíbený protivník pan Vachek a na mě nadaná Tereza Kocí.

Ale pěkně popořádku. Nestačil jsem se divit, když mi Renata s Vaskou zahlásili, že už oba vyhráli. Přeci jen náskok 2:0 naznačil, že bychom ten večer mohli zvítězit. Poté Zdeněk remizoval, Petr Fuchs také, ale já prohrál. Kdyby Kyril a Honza Š. prohráli oba, prohrálo by celé družstvo. Jenže Kyril hrál jako obvykle skvěle a zajistil potřebný bod do celkového skóre 4:3, protože Honza Š. nakonec bohužel soupeři podlehl.

Chci poděkovat všem hráčům za bojovnost a jsem rád, že to týmu šlape.

Pepa Spěvák