Uni B – 9.kolo (poslední)

Hra o 3. místo v KPII 

K vývoji utkání nemohu popsat více než je zmíněno níže, jelikož jsem se snažil usilovně si hledět svého díla, funkce rozhodčího i kapitána.

První skončila partie Zdeňka Pechana remízou, když Zdeněk obětoval figuru za útok, o kterém se domníval, že bude matovým. Útok však náš klubový kamarád Tomáš Kacálek odrazil a domluvili se se Zdeňkem na remíze. Dále skončily partie Ctibora Pelikána, Juraje Ščepána a Jirky Rokose, již nevím v jakém pořadí. Vše bohužel prohry, tudíž stav 0,5:3,5

Následně se mi podařilo vyhrát. Můj soupeř Jiří Kubíček mě překvapil již v zahájení, ze kterého jsem vyšel s oslabením, potom však následovaly výměny, zjednodušení pozice a při přechodu do koncovky udělal soupeř osudovou chybu tím, že umožnil výměnu dam ve středu šachovnice. Můj král byl totiž blíže pěšcům na dámském křídle. Skóre 1,5:3,5.

Bohužel potom prohrál Honza Uhmann na první desce a s prohrou celého týmu se už nic dělat nedalo. Vaska Zerdaloglu remizoval a nakonec nejdéle hrál Honza Šebek, který udolal svého soupeře, čímž zkorigoval naši prohru s Olejáři na vcelku čestné skóre 3:5.

Abychom ale nekončili špatnou zprávou, dívám se na ostatní výsledky a můžeme i tak slavit. 3. místo v KPII přeci jen máme, a to po remíze Střelic se Znojmem.

2 komentáře u „Uni B – 9.kolo (poslední)

  1. Jan Brychta

    Jsem velmi zvědavý, jestli v dnešním utkání dokážeme Olejáře nějak překvapit. Ti, když vyhrají, si sice pozici v tabulce nepolepší (stále budou druzí), ovšem i tak si myslím, že nasadí svoji poměrně stálou velmi silnou sestavu (Řehůřek, Přibyl, Diviš, Nikodém, Kopkan, Kubíček, Alexandr, Řehůřek). My ale můžeme vítězstvím či možná i remízou udržet krásné 3. místo KPII. V případě prohry se před nás dostane vítěz souběžně hraného zápasu „Střelice A vs. Znojmo B“ a skončíme s bramborovou plackou na krku, jedině remíza těchto týmů by nás ještě mohla na 3. příčce udržet.

  2. Jan Brychta

    Tak remíza Střelic se Znojmem nám přinesla nakonec krásné 3.místo v KPII! Děkuji všem hráčům za skvělé nasazení a mnohým také za výkony v sezoně 2016/2017. Kdo má 50% a více úspěšnosti, má u mě pivo! Vaskovi a Laďovi koupím dvě 🙂

Komentáře nejsou povoleny.