Uni A – 9.kolo

Zápas s vedoucím celkem

Hosté nenechali nic náhodě a přivezli si hned první dva nasazené hráče, přičemž jednoho úřadujícího mistra republiky. My jsme ale také nenechali nic náhodě.

Jako první přišla nabídka remízy na osmé desce G. Nikodéma našemu Davidu Hampelovi. Soupeři odtahali rozehřívající tahy katalánského zahájení a ze známosti uzavřeli smír. V rychlém sledu zakončil partii i Jirka Jireš, který předvedl miniaturku černými zakončenou matem. Pěkný start, stav 1,5:0,5.

Poté přišla moje porážka. Obětovaný pěšec za zjednodušení mi nakonec chyběl ve věžové koncovce 3p proti 2p. Naštěstí přišel už i Honza Uhmann, zbývajících 12 minut do konce čekací doby mu těžkou hlavu nedělalo. Před časovou kontrolou udolal soupeře ještě Luboš Kiša, který uplatnil ukořistěného pešce. Za stavu 2,5:1,5 se začínal lámat chleba.

Jako první s úspěchem zvládá časovou kontrolu Honza Masařík. S dvěma figurami proti věži soupeře s menší pomocí přehrává. Vojta Plát mezitím odchází s tím, že Moravská Slávie už tento zápas nevyhraje. Nu, hodnocení mistra, mrkne a vidí. Následně si Honza Uhmann komplikuje vyhranou partii ztrátou figury. Ota Jelínek neudržel Davida Holemáře v koncovce střelce proti jezdci bez pěšce.Stav 3,5:2,5.

Naši výhru zpečetil až pěkný výkon Dalibora Čípa. Černými ukořistil pěšce a doslova přetahal soupeře. Honzík Uhmann ještě vybojoval remízu díky soupeřovu špatnému střelci a krajnímu h pěšci.

Konečných 5:3 s dosud vedoucím celkem je opravdu pěkný výsledek.