Uni B – 6.kolo (13.1.2019)

6.utkání očima kapitána

Hráli jsme v místnosti školního klubu na základní škole v Hustopečích proti jejich B družstvu. První skončila partie Oty Říhy remízou. Soupeřka mi záhy nabídla remízu, ale v zahájení jsem získal menší výhodu, kterou jsem zamýšlel využít k výhře a remízu jsem nepřijal. Na sledování ostatních partií jsem tak měl málo času. Všiml jsem si jen, že Laďa Absolín již získal figuru, dobře stál i Honza Brychta. Pod tlakem soupeře byl Honza Šebek hrající na 1.šachovnici s FIDE mistrem.

Po přehlédnutí soupeře jako první vyhrál Martin Dufek, pak Laďa Absolín uplatnil převahu figury k výhře. Honza Šebek podlehl tlaku soupeře, soupeř Honzy Brychty partii obrátil a vyhrál. Stav byl tedy 2,5 : 2,5 a na zbývajících 3 šachovnicích se ještě dlouho bojovalo. Soupeřka partii ubránila, remizovali jsme po 40 tazích. Vyhrál Pepa Hladík, Jirka Rokos prohrál po soupeřově útoku na královském křídle.

S ŠK Agrotec Hustopeče B jsme jen remizovali 4 : 4.