Uni A ve Vyškově

Cestou do Vyškova jsme si chtěli zajistit středové umístění v tabulce. Sestavení týmu bylo dosti silné na to, aby utrhl alespoň bod, v podstatě k tomu mnoho nechybělo.

Na našem obvyklém srazovém místě ještě deset minut před plánovaným odjezdem čeká jen Jan Masařík. Spolu vyhlížíme zbytek a odhadujeme, jak dlouho budeme čekat na Uhmanna. Nakonec všichni dorazili ačkoliv Uhmann nezklamal a přišel poslední.

Zápas začal v klidném tempu, dlouho byly pozice vyrovnané a nikdo se nepouštěl do ničeho ostrého. Snad jen Honza Šebek zvolil divokou variantu a vrhl se na soupeře se vším, co měl. A taky byl odměněn, jako první ukončil partii a to dokonce pěkným matem (jde vidět, že když neřídí, tak se mu opravdu daří). Druhá partie končí smírem, když Jalůvka ukořistil černými pěšce a vyměnil dámy. Ale ani to nestačilo, pozice přešla do nestejnopolných střelců s vyrovnaným materiálem. Na začátek stav 1,5-0,5.

Na šesté desce David Hampel za příznivého stavu přijímá remízu, ačkoliv pozice byla ještě bohatá na figury. Ota se mě ptá, zda může také vzít remízu, vše je zavřené a není kudy kam. Rozhodnutí nechávám na něm. *Pozn. Jediná Otova remíza sezony se zrodila právě v tomto zápase. Udržujeme vedení 2,5-1,5.

Následně se delší dobu nic nedělo, pár našich hráčů odešlo do restaurace. Několik domácích odešlo domů, diváci se prostřídali a taky jsme dostali nového rozhodčího. Uhmann chybuje v obraně a soupeř toho náležitě využil. Po obětování figury za otevření krále získal nakonec materiální výhodu a donutil Honzu ke kapitulaci. Luboš měl celou partii převahu a nepustil soupeře k žádné protihře. Partii dovršil obětí figury a následně matovou kombinací, kterou si soupeř už nenechal ukázat. Hrají se poslední dvě partie, stav 3,5-2,5.

Masařík se snaží udržet remízu se střelcem proti věži. Ovšem tahá za kratší konec a soupeř to zahrál přesně. Srovnání. Moje partie je rozhodující. Soupeř si toho je vědom, a tak taháme už od 30 tahů remízovou koncovku. Zprvu jsem to držel, ale ke konci se nechám zlákat na soupeřův poslední laciný trik. Opět vypouštím remízu, tentokrát i celému týmu. Prohra nejtěsnějším rozdílem 3,5-4,5.

Seidl, Stepan – Slepov, Kyryl [A12] {1-0}

Kisa, Lubomir – Kejik, Frantisek [B52] {1-0}

Hejny, Jaroslav – Jelinek, Ota [C01] {½-½}

Uhmann, Jan – Jires, Jiri [C45] {0-1}

Rozumek, Vlastimil – Masarik, Jan [B10] {1-0}

Hampel, David – Kupcik, Zdenek [D00] {½-½}

Slepankova, Radka – Jaluvka, Josef [B00] {½-½}

Sebek, Jan – Kudlicka, Robert [B32] {1-0}