Uni A – 6.kolo

Druhý výlet do Znojma

Menší problém s auty a sestavou nakonec zachráněn Ctiborem a Romanem. Po bezproblémové cestě máme stále dostatek času. Původní myšlenka strávit čas v kavárně u čaje či koukání na sportovní zápas v hale se rychle rozplynula. Zápas byl zrušen, vrátný nikde a kavárna otevírá až od 11:00.

Tak se zahájilo bez ohřátí, domácí sedí na židlích zatím co hosté na příjemných dlouhých gaučích. Pro jistotu si ani nesundávám bundu. Samotný zápas začal lépe pro domácí. Ctibor přehlíží hned ze začátku kombinaci a stojí hůře i bez pěšce. Proti zkušenému Petlákovi to nemělo dlouhého trvání a partii prohrál. Brzo se připojuji i já se svou prohrou. Když jsem hrál lehkomyslně dámskou koncovku s pěšcem míně. Arnošt volí opět kreativní cestu k útoku, který ho stál zatím dva čisté pěšce a krále v centru. Hned ze startu 0:2.

Naštěstí Honza přehrává slabšího hráče ve věžové koncovce a drží si vysokou úspěšnost. Arnošt stále bojuje ale tahá za kratší konec, zkouší poslední trik. Soupeř nechybuje a krásnou obětí partii ukončuje. Stav 1:3.

Dalibor pomalu soupeře zatlačoval, až to nakonec soupeř neudržel a odevzdal materiál za trochu prostoru. Samotné uplatnění s pěšcem na 7 řadě nedělalo už velký problém. Na první šachovnici byl chaos až do samého konce, velký vliv zde měla časová tíseň obou hráčů. Materiální rovnováha se objevila až na úplném konci, který hráči stvrdily smírem. 2,5:3,5.

Zbylé partie stojí lépe v náš prospěch. Jirka se vyhýbá opakování tahů ve věžovce. Bohužel nikdo mu neřekl, že remíza stačí. V konečné fázi s 30 sekundami chybuje a partii jednotahově prohrává. Poslední partie už na vítězi nic nezmění. Luboš přehrává v souboji kapitánů domácího Libora Dvořáka, který už neviděl důvod hrát prohranou pozici.

Konečný v pořadí druhý stejný těsný výsledek 3,5:4,5.