Uni A – 5.kolo

Vykročení do nového roku

První zápas nového roku hrajme doma proti Jezdcům Jundrov. Vzájemné zápasy bývají velice vyrovnané, a to nejen kvůli účasti IM Petra Piska. Z bilance zápasu má Universita co vracet,poslední souboj v KP-I Jezdci vyhráli nejtěsnějším možným výsledkem.

Zápas odstartoval bez problému. Hráči na prvních čtyřech stolech měli možnost vyzkoušet nové šachové soupravy. První partii ukončil Honza Šebek, ze zahájení v sicilské s c3 podcenil vazbu na krále a vykoupení bylo drahé. Bez figury byla hra jednostranná. Honza Uhmann dorazil ke své partii se zpožděním a v rychlém stylu ji i zakončil. Soupeř už hrál bez figury, načež přišla Honzova oběť věže z forsírovaným šesti tahovým matem. Srovnáno na 1:1.

Na výsledek dlouho nečekáme a chybuji v propočtu. V komplikované pozici přehlížím krásný obrat, z povinnosti dotahám pár tahů a z respektu k soupeři vzdávám. Naneštěstí David Hampel krásně otevřel Oldu Šípka na královském křídle, který si udělal menší královskou procházku. Po spočítání veškerého materiálu se pro změnu vzdal Olda. Držíme krok 2:2.

Za vyrovnané pozice ale časové tísně chybuje Honza Masařík, když chtěl vyměnit dámu za věž a dvě figury. Přehlédl obrat a rázem stál bez věže, načež se i vzdal. Luboš se celou partii jen bránil, ovšem věžovku s dvěma pěšci méně neudržel.

Za stavu 2:4 musel Arnošt tahat remízovou pozici S+V a 3p proti J+V 3p na stejném křídle. Partie měna více než 100 tahů kde se nakonec vyměnili věže.

Poslední partii dohrával Dalibor v hloučku diváku. Bezchybně spočítal závěr partie a upravil na 3,5:4,5, což bohužel stejně znamenalo prohru.