Uni C – prohra v 2.kole

Utkání proti DM Klášterského

Na zápas sháníme poměrně silnou (konkurenčně schopnou) sestavu, a také nám to nakonec s obtížemi vychází. Ovšem i soupeř přemlouval své hráče, jak jsme od něj před samotným započetím hry vyzvěděli. 

Po organizačních problémech je nás celkově i se soupeřovými hráči 10 (6 domácích a 4 hosté). Tedy náš tým může nastoupit a pouštíme hodiny. Nic dramatického se nestalo, neboť posléze dorazili i zbývající hráči a každý se popral s časovou ztrátou po svém.

První končí Vasil Zerdaloglu, což je pro ostatní hráče poněkud nepříjemné překvapení. Přehlédl figuru, ztratil kvalitu, nenašel cestu k soupeřově králi a sám dostal mat. Situace se mezitím zhoršila i na ostatních deskách, snad nikde jsme neměli výhodu či stabilní pozici. Tudíž další prohra na sebe nenechala dlouho čekat. Na 7.desce se vzdává Zdeněk Pechan, kdy v koncovce pasivní věž neudržela pěšce. Stav 0:2 a vypadá to možná i na debakl. Zasáhla však nějaká zázračná síla a 2 původně prohrané partie jsou remíza. Jde o Honzu Šebka, který s figurou méně využil časové tísně soupeře a přešel do remizové koncovky, a Renatu Vaculíkovou, jenž odrazila útok a v horší pozici uzavírá smír. Stav 1:3.

Na 1.desce tahám lepší manévrovací pozici, kde nakonec soupeř chybuje a bez chutí nechce dál tahat těžkou koncovku. Záhy Petr Fuchs využil nestejných střelců k útoku a donutil soupeře ke kapitulaci. Vyrovnáno 3:3!

Poslední partii hraje Martin Dufek, spoléháme, že i s pěšcem méně dokáže uplatnit svého pěšce na 6.řadě, oba králové jsou oslabeni.  Bohužel chybuje a konečný výsledek 3:4 znamená nejtěsnější prohru.