Uni C – postup do finále MP

Ještě den před naším zápasem s Moravskou Slavií D jsme měli za to, že pokud s tímto soupeřem nevyhrajeme, nepostoupíme do finálové skupiny MP. V den zápasu jsme však s úlevou zjistili, že Bystrc pouze remizovala s Loko I, což pro nás znamenalo jistou účast ve finále.

I tak jsme se snažili nasadit co nejsilnější sestavu, abychom třeba Morendu překvapili. Do šachové místnosti Lokomotivy Brno na Staňkové ul. se ovšem nikomu nechtělo. Hlavně Honza Šebek, který byl tentokrát nemocný, často vzpomíná, jak prohrál proti Vachkovi, jež mu zabránil ve vyvětrání prostor. Špatný vzduch tak několikrát ovlivnil výsledek partie. Kyril hrát nemohl, musel do školy, takže silnému Holemáři musel čelit Pepa Jalůvka. Na dalších dvou šachovnicích jsme měli papírově mírnou ztrátu, ale Renata dokázala vyhrát. Na ostatních deskách kromě poslední to bylo papírově buď vyrovnané nebo jsme měli mít výhodu. Zklamáním tudíž byly další dílčí výsledky, kdy vyhrál jen Petr Fuchs a Vaska remizoval. Konečný výsledek 4½ : 2½.

Zajímavá je partie Radka Tvrdého, který byl zjevně velmi útočně nabuzen. Od 13. tahu začíná být partie divoká, kdy ve 20. tahu obětuje střelce. Kdyby Radek vyhrál, mohla to být remíza, škoda.

Tvrdý – Kuchařík {0-1}