Uni B – v MP 2.místo

Několik dní před utkáním jsme si říkali, zda se vůbec bude měření sil s Loko J konat, jelikož jsme viděli jejich poslední výsledky, kde se to hemžilo samými kontumacemi. 

Když jsme se sešli před klubovnou soupeře na Staňkové ulici s Pepou a Vaskou, byla nepříjemná zima, a několik hráčů soupeře klepalo bradu taktéž – klíče nikde. Naštěstí dorazila Renata a mohli jsme si nasednout do jejího auta, kde jsme se trošku zahřáli. Přisedl také Zdeněk Pechan, nicméně na Kyrila už nezbylo místo a šel se ještě schovat někam do závětří. Po cca 15ti minutách od předpokládaného začátku utkání někdo od soupeře přispěchal s klíčemi a vešli jsme konečně dovnitř do klubovny. Dostavil se už i Honza Uhmann, takže jsme byli kompletní. To Loko chyběly dva lidé a tak se hrálo pouze na prvních pěti deskách. Na náš popud si protivníci ubrali 18min a začlo se hrát.

Při přepisu sestavy do zápisu o utkání jsem již měl nějaký divný pocit, že mám napsaného Vasku před Renatou, ale sázel jsem na to, že jsem o den dříve přepisoval jednotlivé hráče z naší soupisky z internetu, takže jsem snad chybu neudělal. Ale ukázal se opak. Chybu jsem udělal, Renatu s Vaskou jsem přehodil, takže i když jsme jasně vyhráli 6½:½, výsledky ve vztahu k družstvu byly kontumovány (naštěstí se výhry Vaskovi a Renatě normálně počítají) a formálně je zapsán výsledek 4½:2½.

V MP jsme skončili na 2.místě, což sice není první (postupové) místo, ale za úspěch se to dá považovat.