Uni B – 7.kolo (26.1.2020)

7.utkání očima kapitána

Do Znojma jsme jeli za snížené viditelnosti, padající mlze, při teplotě kolem 0°C. Tedy nic příjemného, ale ve Znojmě na nás čekala příjemně vytopená místnost s nachystanými
šachovnicemi, s možností občerstvení z automatů. Družstvo GPOA Znojmo nastoupilo se 3 náhradníky a otevřela se tak cesta k našemu úspěchu.

Neměl jsem moc času sledovat ostatní partie ale první náznak možného úspěchu byl, když Otmar Říha získal již v zahájení figuru. Remizoval Laďa Absolín, prohrál Ctibor Pelikán. Otmar Říha dovedl partii k vítěznému konci. Honza Brychta získal v zahájení výhodu, 20 tahů tlačil soupeře, ale pak udělal chybu a prohrál. Vyhrál Vaska Zerdaloglu. Na 1.šachovnici bojoval o výhru Daniel Gajdoš, ale nakonec se musel spokojit s remízou opakováním pozice.

Stav byl tedy 3 : 3 a zbývaly 2 partie. Brzy po odmítnutí soupeřčiny nabídky remízy, jsem chytl soupeřčina střelce a když v 35.tahu prohrála překročením času , měl jsem již materiální převahu 2 figury proti 2 pěšcům. Za stavu 4 : 3 pro nás Jirka Rokos ještě dlouho bojoval. Partie nakonec přešla do koncovky dobrého střelce proti špatnému, ale soupeř udržel remízu.

GPOA Znojmo jsme porazili 4,5 : 3,5.