Uni B – 1.kolo (15.10.2017)

1.utkání očima kapitána

Prvnímu utkání nové sezóny předcházely nebývalé problémy s vytvořením sestavy s plným počtem hráčů. Družstvo A bylo totiž schopno k prvnímu utkání 2.ligy, které se hraje ve stejném termínu jako KP2, nastoupit pouze se 4 hráči základní sestavy.

Sestava A družstva tedy musela být doplněna několika hráči našeho družstva. Nastoupit s 8 hráči se nakonec podařilo i díky tomu, že Tomáš Weber pracujíci V Anglii byl mimořádně v Brně. Naštěstí i družstvo Mikulova přijelo se 4 náhradníky. Utkání se zpočátku nevyvíjelo vůbec dobře. Jako první ukončil partii Tomáš Weber prohrou. Pak sice úspěšně remizoval Franta Sobocik se soupeřem s ELO o cca 200 bodů vyšším ale prohrál jsem já po přehlédnutí ve vyrovnané pozici a vzápětí partii ukončil prohrou i Honza Brychta.

Stav 0,5 : 3,5 mi nedopřával klidu. Naštěstí se brzy začala karta obracet. Poměrně rychle po sobě vyhráli Radek Tvrdý a Petr Fuchs. Zbývaly dvě partie, ve kterých se bojovalo déle. Laďa Absolín po zisku pěšce v Scheveningské variantě Sicilské obrany získal pěšce a převahu uplatnil k výhře v jezdcové koncovce. Soupeř Vasky Zerdaloglu se bránil nejdéle ale pozice se střelcem méně, i když se 4 věžmi na šachovnici, udržitelná nebyla.

S Mikulovem jsme zvítězili 4,5 : 3,5.

Chtěl bych ještě poznamenat, že pro budoucí zápasy, je nutné, aby se hráči družstva A scházeli
ve větším počtu, abychom jim nemuseli půjčovat hráče. Silnější soupeři nás teprve čekají.