Uni A – 11.kolo

Poslední kolo KPI

Na poslední zápas proti doposud prvnímu celku ŠK HPM TEC Hustopeče jsme chtěli podat slibný výkon. Ačkoliv od postupu do 2. ligy je už snad nemohl nikdo připravit. I tak s sebou hosté přivezli první osmičku.

Zápas prvně začal klidnými remízami. Jako první dohrál partii Luboš. Po vymotání se z komplikací v zahájení a výměně většiny lehkých figur se dohodli na remíze. Honza Uhmann tradičně se zpožděním, rychle černými vyrovnává. Zavřená pozice a dvojce střelců proti jezdcům se už ale nedá nikde zesílit. Dvě remízy stav 1:1.

Ještě před časovou kontrolou stihnu dohrát ještě svoji partii. Klidná hra, která měla ostré varianty skončila díky časové tísni obou hráčů trojím opakování pozice.  První rezultativní výsledek přinesl v podobě bodu Honza Šebek, černými v královské-indické přepočítal soupeře a s figurou více vyhrál. Ujímáme se vedení 2,5:1,5.

Honza Masařík bílými figurkami nepotrestal soupeře v zahájení za rychlou hru (soupeř měl před časovou kontrolou více času než na začátku partie), a přešel do lepší koncovky jezdce proti střelci. Nakonec soupeřova touha po vítězství vedla k jeho zkáze. Namísto opakování tahů zvolil agresivnější pěšcový průlom, po kterém Honza získal rozhodujícího pěšce. A navyšuje naše vedení na 3,5:1,5.

Jirka Jireš potvrdil svojí letošní formu opět vítězstvím. Přešel do lepší koncovky, kde nakonec soupeře doslova přehrál po všech stránkách. Arnošt měl většinu partie figuru za 2 pěšce. Ke konci ji chytře odevzdal do vyrovnané věžové koncovky. S tím se soupeř nechtěl smířit a tak i zde přetrhl strunu a výslednou Philidorovu koncovku Arnošt zvládl. Další dvě výhry znamenaly už jisté vítězství v zápase 5,5:1,5.

Poslední partie skončila remízou. Dalibor dlouho držel pěšce, kterého ukořistil před časovou kontrolou. Ke konci ovšem přehlédl remízové šance soupeře. Po výměně dam a závěrečného manévrování se pozice třikrát zopakovala. Konečný výsledek 6:2, výborně!

V letošní sezoně jsme jako jediní porazili první tři celky. Skóre máme druhé nejlepší a počet vyhraných partii hned za vítěznou Moravskou Slávii také druhé. A to zejména díky vydařeným výsledkům Jirky Jireše(7/8),Dalibora Čípa(6/8), Honzy Uhmanna(8/11) a Jana Masaříka(6,5/9).

Vcelku stabilní docházka a výkon nad rámec svých elo-ratingů přinesly většině hráčů plusové body a konečné umístění v první půlce tabulky (5. místo). Ano, tento rok nám postup do vyšší soutěže unikl opravdu o vlásek.