Uni A – 8.kolo (17.2.2019)

ŠK Hodonín – Uni A , 5,5:2,5, 8. kolo

V 8. kole jsme vyjeli do Hodonína. Očekával jsem vyrovnaný zápas s tím, že máme trochu lepší šance. Očekával jsem špatně.

Na první šachovnici hrál Roman Pešák s Lubomírem Kišou, můj soupeř měl aktuální Elo o cca 200
bodů nižší. V zahájení jsem obětoval pěšce, soupeř mně 2x nabídl remízu, kterou jsem odmítl. Špatně jsem zhodnotil pozici, kompenzace byla jen optická a po zásluze jsem prohrál.
1:0

Na druhé šachovnici hrál Ota Jelínek s Martinem Kladňákem, Ota hrál opět (pokolikáté už) svoji
pozici, která připomíná zavřenou sicilskou. Ve 20. tahu Otův soupeř ve složité, ale vyrovnané pozici,
dost překvapivě obětoval figuru, kompenzace nebyla a Ota přesvědčivě vyhrál.
1:0

Na třetí desce hrál bílými Vladimír Misorin s Janem Uhmannem, přirozenými tahy získal bílý již po 12-ti tazích velkou výhodu, v 17. tahu se už partie nedala hrát a skončila v 21. tahu.
1:0

Na čtvrté šachovnici se odehrával tvrdý souboj mezi Josefem Hladíkem a nebezpečným Petrem
Trávníčkem. Opět hrál Pepa královskou indickou bílými, opět útok na dámském, soupeř útok na královském. Útok černého vypadal hrozivě (a taky hrozivý byl), ale černý to zahrál kolem 30. tahu
nepřesně a Pepa triumfoval -nelehkou partii dovedl do vítězného konce.
1:0

Filip Taptič vs Jan Masařík, 5. šachovnice, Honza černými. Velmi složitá partie, nějakých 20 tahů byla partie plus minus vyrovnaná, Honza si vytvořil volného pěšce a v 28. tahu mohl pěšec postoupit až na f2 a černý by stál velice dobře. Nestalo se, partie se před časovou kontrolou vyrovnala, Honza se však dopustil chyby.
1:0

Adam Borovský hrál bílými velmi dobrou partii s Bronislavem Lingem, a před časovou kontrolou
(32.tah) stál čistě na výhru, počítač ukazuje +4.50, pak ale trochu obnažil svého krále, v 35. tahu vzal otráveného pěšce a partii již nešlo zachránit.
0:1

Vlčko Tomáš proti Janu Šebkovi, Honza hrál velmi kvalitní partii, ještě v 30. tahu stál výrazně lépe,
počítač ukazuje +3.10, pozice však byla komplikovaná, možná měl Honza časovou tíseň, v rozhodujícím okamžiku vzal na královském křídle pěšce špatnou figurou, partie pak byla pár tahů
vyrovnaná, nakonec útok bílého prorazil.
1:0

Na osmé šachovnici jediná remíza zápasu (!!!) , Otmar Říha tradičně pevně proti Jiřímu Neduchalovi, pozici měl nejprve trochu lepší, ale v 17. tahu, kdy dal správně partii za remis už nestál lépe, spíš naopak… Černý střelec by byl velmi nebezpečný.
0,5:0,5