Uni A – 7.kolo (3.2.2019)

Uni A – Duras B, 7.kolo

V 7. kole jsme hostili nebezpečný tým Durasu B. Soupeř přijel v prakticky základní sestavě s IM Neklanem Vyskočilem na první šachovnici (ze základu chyběl jen Michal Sysel na 8. šachovnici, hrál však hned 9. hráč na soupisce Miroslav Tůma).

Nejprve skončila partie na druhé šachovnici mezi Vladimírem Ševčíkem a Lubomírem Kišou.
Přijal jsem nabídku remízy hned v 7. tahu a z hlediska konečného výsledku jsem udělal dobře 🙂
0,5:0,5

Josef Hladík hrál proti Václavovi Fenclovi na páté šachovnici, hrála se nenáročná varianta královské indické, Pepa získal lepší pozici a krásným taktickým úderem i figuru a partii.
1,5:0,5

V partii Miroslav TůmaOtmar Říha se hrála na osmé šachovnici skotská, mně se Otmarova pozice líbila a nesprávně jsem ji během zápasu považoval za lepší, Otmar dostal nabídku remízy, kterou po mém prvotním nesouhlasu a následném souhlasu přijal. A udělal dobře.
2:1

Tomáš Lakatoš hrál na první desce s Neklanem Vyskočilem a úkolu se zhostil více než dobře. Hrála se něco jako zavřená sicilská, soupeři se dohodli na remíze ve vyrovnané až mírně lepší pozici za Tomáše. Moc hezký poziční výkon.
2,5:1,5

Petr Mlýnek měl za soupeře Jana Uhmanna, na čtvrté šachovnici se hrála Ben-Oni, Honzík se dostal do pozice, ve které se zdálo, že praskne ve švech. Kupodivu se nestalo, získal pěšce a toho udržel do věžové koncovky s volnými pěšci na obou křídlech. Koncovka jistě stojí za přehrání a analýzu ! Stačil jeden neopatrný tah, Petr Mlýnek našel velmi hezký obranný tah a partii již Honza nemohl zachránit.
2,5:2,5

Zbývaly tři partie. Upřímně, po Honzově prohře jsem to na vítězství neviděl, zvlášť poté, co se v Mojmírově partii znenadání objevily komplikace, Eda stál lépe, ale ještě se hrálo a Ota si už dlouho
lámal hlavu, jak vyhrát stejné střelce s pěšcem navíc.

Mojmír Moulis proti Petrovi Zuziakovi obětoval v zahájení pěšce, kompenzace moc vidět nebyla, pak ale zaútočil na krále. Černý našel cestu ke komplikacím, držel s kvalitou méně a silným pěšcem na c2 obranyschopnou pozici. Mojmír ale našel krásnou cestu, jak zaútočit na krále podruhé, to už černý neustál !
3,5:2,5

David Barák proti Eduardu Bakošovi zvolil královskou indickou. Eda eliminoval možný útok bílého
na dámském křídle a postupně zesiloval svoji pozici na královském. Nakonec vtrhly černé figury do bílé pozice, Eda získal materiál a lehce uplatnil několik pěšců navíc ve věžové koncovce! Obsažná partie.
4,5:2,5

Ota Jelínek pozičně válcoval na třetí desce Martina Nového, černý se prakticky celou partii bránil a
nedostal se k žádné protihře. Ota “vyválcoval” pěšce navíc, pozice se zjednodušila do střelcové
koncovky s pěšcem více, která asi byla objektivně vyhraná. Až úplně v závěru udělal černý chybu a
partie záhy skončila. Koncovka stojí za přehrání a analýzu !
5,5:2,5