Uni A – 7.kolo (28.1.2018)

Dvojitá chyba.

V sedmým kole nás čekal papírově silný soupeř ŠK GARDE Lipovec, který se může pyšnit hned třemi velmistry na soupisce.

Samotná cesta byla boj. Jelikož jsem si nevšiml, že 7.kolo se hraje nikoli v Lipovci, ale v Blansku na Sýpce. Po krátké zajížďce jsme nabrali 15 min zpoždění. Domácí to ovšem nechali gentlemansky bez časové změny (zde jim patří naše velké díky, už tak tam bylo dost časovek).

Hrálo se tedy ve druhém patře v restaurací Sýpka. Krásné prostředí se zajištěným pohoštěním a občerstvením, vše zdarma i pro hosty.

Zápas byl vyrovnaný první hodinu. Potom Petr dostal nabídku remízy, kterou přijal. Taková velmistrovská remiza ze zahájení, které, jak Petr říká, moc nerozuměl. Pepa nezískal ze zahájení taky nic moc velkou výhodu a podepsali smír.

Rovnováhu vychýlil až zvonící mobil na věšáku v bundě, ke kterému se musel přiznat nakonec Honza. Luboš obětoval kvalitu za dva pěšce a příjemnou pozici. V časovce obětoval nekorektně kvalitu a koncovku už nešlo udržet. Stav 3:1 pro Lipovec.

Další časovku nezvládá nakonec soupeř od Tomáše a snižuje stav. Eda udržel černými remízu. V mé pozici jsem trpěl celou hru. Přišla chyba, kterou jsem se snažil zachránit obětí kvality, ale ani tady mi v koncovce nebyla nic platná. Poslední bojovník byl Dalibor, nabídku remízy odmítal, ale nakonec tam nebylo nic lepšího.

Konečný výsledek 5:3.