Uni A – SK Podlužan Prušánky B 4:4
Tentokrát se utkání nemohl zúčastnit kapitán Lubomír Kiša, pouze postavil sestavu a popřál nám hodně štěstí. Chyběli nám ze základní sestavy sice hráči z prvního a třetího místa na soupisce, ale i soupeř přijel oslaben a to hned o první dvě šachovnice a o pátou šachovnici, tak jsme se před zápasem možná mohli cítit mírnými favority.
První skončila partie na páté šachovnici mezi Adamem Borovským a Vladanem Předínským. Z anglické hry přešlo zahájení do Grunfeldovy obrany, po 11 tazích se soupeři dohodli na remíze.
0,5:0,5
O mnoho delší nebyla partie ani na čtvrté šachovnici Marek Skočík – Mojmír Moulis, kdy málo vídané zahájení (Sarrattův útok) skončilo dohodou soupeřů na remíze po 13.tahu bílého.
0,5:0,5
Jako třetí v pořadí skončila partie na třetí šachovnici mezi Tomášem Lakatošem a Josefem Mayerem. Tomášovi se partie vůbec nepovedla. Již v zahájení nechal stát (obětoval?) nekrytého pěšce na f4 a po dalším přehlédnutí figury se ve 20.tahu vzdal.
0:1
Na druhé šachovnici se utkali Dalibor Mlénský s Otou Jelínkem. Hrála se Botvinikova varianta Francouzské obrany. Bílý sehrál zahájení zajímavě a dobře, Ota úplně přehlédl tah 19.Dd3, po čemž musel obětovat figuru za dva pěšce a byl blízko prohry. Po chybě soupeře se mu ale podařilo přejít do koncovky a po pěšcovém průlomu otočit partii. V tento okamžik byl stav zápasu 2:2 a podle aktuálního stavu pozic na zbývajících šachovnicích to vypadalo, že směřujeme k celkové zápasové výhře.
0:1
Sedmá šachovnice a souboj Dalibora Čípa a Jiřího Marka. Hrála se anglická hra s trvalou převahou bílého, černý ale s vypětím sil vykryl všechny hrozby, Dalibor nevyužil možnosti, které mu pozice skýtala, a utkání skončilo nerozhodně v koncovce nestejných střelců.
0,5:0,5
Na osmé šachovnící se střetli Jan Kocáb a Otmar Říha. I zde se hrála se Botvinikova varianta Francouzské obrany. V desátem tahu Otmar trochu neopatrně oslabil královské křídlo tahem 13. – h6, čehož mohl bílý využít k okamžité oběti 14.Sxh6! a útokem na černého krále. Bílý se ale k této oběti neodhodlal a Otmar následně vyrovnal pozici naprosto korektní obětí firgury za tři pěšce. Bílý v této chvíli mohl vynutit remis opakováním tahů, ale po konzultaci s kapitánem se rozhodl v partii dále pokračovat. Otmarova kompezace za ztracený materiál ve spojených volných pěšcích ale byla mohutná, pozice černého již byla mírně lepší a když se bílý pokusil ukořistit jednoho černého pěšce, stálo jej to figuru. V tuto chvíli ale Otmar nenašel nejlepší tahy (32. – Vh5, 35. – Vxh2+) a vznikla remízová koncovka nestejných střelců a věží s převahou pěšce na straně černého. Přesto se Otmarovi podařilo ještě svoji pozici zesílit aktivizací svého krále a ve 45.tahu mohl dosáhnout krásné studiové výhry obětí kvality 45. – Vxc4!!, když by vyhrál i v materiálové nevýhodě díky aktivnějšímu králi a postouplejším pěšců. To se bohužel nestalo a partie skončila remis.
0,5:0,5
Na první šachovnici mezi Danielem Gajdošem a Oskarem Hájkem se rozhořel boj hodný této šachovnice. V Nimcovičově variantě Benoni se hrály velmi ostré šachy. Daniel sice po přestřelce v zahájení stál o něco hůře, ale byla to komplikovaná pozice, kde soupeř následně chyboval a ztratil kvalitu. Materiální převahu pak Daniel uplatnil k výhře, ne úplně jednoduchá koncovka byla v jeho provedení luxusní a divácky atraktivní.
1:0
O výsledku zápasu se tak rozhodovalo na šesté šachovnici, kde proti sobě nastoupili Stanislav Stánec a Jan Uhmann. Jeník přišel k partii se čtyřicetiminutovým zpožděním a napůl nemocný. Ve Španělské hře bez problémů vyrovnal hru, v koncovce si ale nechal zablokovat pěšce na g4 (po 32. – h4 by stál lépe) a po několik dalších chybách ztratil celou partii.
1:0
V zápase jsme byli blízko celkové výhry, nevyužili jsme některé možnosti, které pozice nabízely, ale vzhledem k tomu, že na prvních dvou šachovnicích to mohlo dopadnout jakkoliv, tak je asi celková remíza spravedlivá.