Uni A – 3.kolo (19.11.2017)

Třetí ligový zápas

Toto kolo nás čekal papírově nejsilnější soupeř. Naštěstí už začala Extraliga a spousta hráčů dala raději přednost si zahrát právě tam.

Těšil jsem se, že si zahraji s velmistrem, ale i Vymazal Bronislav mi ukázal, že teorie v zahájení se nesmí podceňovat .Partie pro mě miniaturkou už v zahájení, když jsem neznal hlavní pokračování.

Luboš bílými zahrál výměnnou variantu královské indické a nakonec podepsali remízu. Partie Dalibora Čípa skončila také remízou po odtahání úvodních tahů sicilské.

Koneckonců prohrávali jsme 0:1 mojí zásluhou, takže remízy byly pro soupeře dobré. Stav 1,5:2,5.

Ota bílými bojoval až do poslední chvíle a uhrál také půl bodu. Jenda Uhmann přehrál soupeře v koncovce a jako jediný z našeho tábora bodoval naplno. Honza Šebek byl doslova umačkán soupeřovými pešci, a i když hledal věčný šach pomocí oběti figury, partie se už nedala zachránit. Martin Dufek obětoval nekorektně figuru a soupeřka partii zakončila útokem na oslabeného krále.

Konečný výsledek 3:5 s jasným kandidátem na postup do 1.ligy je vlastně ještě prozatím nejméně bolestivým. Jsme po třech kolech poslední, ale mám dojem, že chybí jen málo k prolomení smůly.