Uni A – 2.kolo

Přivítání Vinohrad

Druhé kolo hrajeme doma proti ŠK Vinohradům Brno. Nepodařilo se mi sehnat úplně nejsilnější sestavu, ale i tak máme zatím vydařenou účast, takže zopakuji už osvědčenou sedmu z prvního kola proti Kuřími.

Na sraz přicházím se zpožděním, ale stačí to k přípravě figur a uvedení hostů, kteří přijeli v dosti oslabené sestavě, hlavně na posledních deskách.

Zápas odstartoval a my začínáme v sedmi (ještě někde na cestě je Honza Uhmann ml.). Papírová převaha ukazuje že bychom měli bodovat hlavně vzadu. A tak jako první končí Jirka Jireš na 6.desce už po 17 tazích, kdy po odtahání teorie soupeř pokračuje nepřesně a následně ztrácí figuru. Na 3.desce přehrává Luboš Kiša soupeře a taktéž vyhrává figuru. Čtvrtá deska Číp Dalibor, opakují se tahy a oba soupeři tedy nic nenamítají proti remíze. Stav 2,5:0,5.

Poté se delší dobu drží příznivé skóre, které se upravuje až v časových tísních. Ota Jelínek odmítá nabídku remízy a v ostré pozici chystá soupeří prostor pro chyby. Ty nakonec přichází a Ota trestá v podobě matu. Na 8.desce Jan Masařík prolomil sérii remíz a přehrává soupeře na plné čáře, nejprve zisk kvality a potom bezchybné uplatnění 4,5-0,5. Zbylé partie netrvaly o moc déle, v podstatě žádná partie neměla více než 30 tahů.

Jan Uhmann se dostavil po 15ti minutách – jak je jeho zvykem, ale časová ztráta na něho neměla žádný vliv. Pozičně přehrál soupeře a poté vyměnil věž za dvě figury. Pohrozil matem, který se dal jen těžko pokrýt a připisuje si výhru. Arnošt Zeman tahal už koncovku s dámami a dvěma lehkými figurami. Nakonec ale soupeře zdolal, když mu chytil jezdce. Stav 6,5:0,5. Jako poslední hraji svoji partii já proti Jožovi Hladíkovi. Ve střední hře mám převahu, kterou se snažím udržet obětí kvality za nesouhru figur. Celou dobu to stojí vyrovnaně a přecházíme do koncovky střelec proti koni. Po 70 tazích je už únava znát, a tak se mi podaří udělat průlom a vyhrávám přesně na tempo.

Konečný výsledek 7,5:0,5 je až nečekaně vysoký. Snad se Vinohradům bude dařit líp a letošní sezonu se opět s námi v KP-I udrží.