Bleskový den Mirka Jurky – 2. ročník

Vážení šachoví přátelé,

náš klub je spolupořadatel 2. ročníku turnaje Bleskový den Mirka Jurky.

Odkaz na událost v našem kalendáři.

Dovolím si zde vložit citaci textu pana Neklana Vyskočila, organizátora turnaje:

Níže vám předkládám pozvánku na 2. ročník turnaje Bleskový den Mirka Jurky, jenž se uskuteční v neděli 7.6.2015 na počest bývalého velkého koryfeje brněnské šachové scény. O Mirkově odchodu v srpnu 2013 se toho už namluvilo i napsalo hodně a je věčná škoda, že takto slušný člověk musel podlehnout tak zákeřné chorobě jakou je rakovina. Mirek byl členem brněnských klubů Univerzity a Durasu a byl častým vítězem turnajů hraných zrychleným či bleskovým tempem. O jeho kvalitách svědčí mj. i jeden z jeho posledních velkých úspěchů, a to 7. místo z MČR v bleskové hře konané v roce 2010 v Praze, kde mj. remizoval i s Davidem Navarou.

Propozice najdete v příloze, podívat se můžete také na předběžnou startovní listinu.

Turnaj bude bleskový a volně naváže na loňský 1. ročník. Pro ten letošní je připraveno několik zajímavých změn. Především bude 40 (!) finančních cen, z nichž 10 cen bude v 10 kategoriích (vždy vítězové, pokud bude takový hráč v hlavních cenách či zvítězí v jiné kategorii, přechází cena na dalšího v pořadí). Souběh cen tedy nebude možný, takže bude také 40 výherců, což jak doufáme, bude pro účastníky turnaje zajímavé. Dodávám, že ještě poslední cena v hlavním turnaji, resp. cena v jakékoli kategorii, bude dvojnásobkem vkladu!

Další důležitou změnou je místo konání. Bude se hrát v pěkných prostorách VUT stavební na Veveří 95 v Brně, kam se bez problémů vejde minimálně 100 šachistů. Třetí změnou bude počet kol, kterých bude proti loňsku 15, což by měl být standardní počet, vyhovující většině účastníků. Čtvrtou podstatnou změnou je pak zápočet turnaje na FIDE Blitz Elo, čímž se snažíme dále zvýšit prestiž tohoto turnaje. Tempo hry bude určeno podle hlasování u prezence, tedy buď 2×5 minut nebo 2×3 minuty + 2 vteřiny / tah. Startovné 100,-Kč pro všechny, materiál bude zajištěn pořadatelem. Prezence do 9.30, začátek v 10.00, konec pak plánujeme na 15.30.

Přihlášky mi adresujte v odpovědi, optimálně do 3.6.2015 včetně.

Věřím, že vy co jste Mirka znali, ale i vy všichni co máte zájem si tento turnaj zahrát, přijdete uctít Mirkovu památku a svou hojnou účastí vyjádříte hold tomuto skvělému člověku a šachistovi.

Neklan Vyskočil