1. utkání KPI – výhra

Přivítání staronováčků

V neděli odstartovalo I.kolo KPI a na úvod jsme jeli do Kuřimi. Ta postoupila před 2 lety do 2.ligy a už tam chce mít i B tým, není divu – mají nadaný tým a výbornou práci s mládeží.

Sestavu nenechávám náhodě, volím vyrovnanou a dosti pevnou na všech deskách. I když ještě minulou sezonu by to byla naše nejsilnější.

Plánovaný sraz před Tescem na parkovišti je v 9:20 hodin, ovšem zpoždění má opět Uhmann junior a překvapivě také host Jireš. Jedno auto na ně musí počkat, ale 4 dochvilní hráči bezchybně odjíždí prvním autem s časovou rezervou. Po menším pátrání vyráží i druhé auto, ačkoli bez rezervy. Nakonec do místa cílové destinace přijíždí přesně v 10:00, na kdy je stanoven začátek utkání, tudíž vše ok.

K samotnému zápasu nastoupili domácí poněkud děravě, což se projevilo hlavně na prvních šachovnicích. Jako první rozjel středové pěšce Kiša a soupeř pod nátlakem odevzdává figuru za 2 pešce. Proběhly formální tahy, ukázka techniky a vedeme 1:0. Uhmann dotlačil pěšce na 7 řadu a materiální ztrátě na straně soupeře už nelze zabránit, vedeme 2:0. Masařík dává rovnou pozici za remiz, což mu kapitán odsouhlasí. Ovšem na 2. desce se věci komplikují a Ota začíná kouzlit, nejprve snaha o chycení soupeřovy dámy, následné oběti a zakončení matovým útokem. Stav 3,5:0,5.

V mojí partii stojí rozdílné rošády, kde přecházím do lepší koncovky a pak uplatňuji volného pěšce. Stav 4,5:0,5. Následně Šebek uplatnil figuru navíc proti aljechince a upravuje 5,5:0,5. Hrají se poslední dvě partie. Jireš tahá „dámovku“ s pěšcem víc, odmítá remízu, přechází do vyhrané pěšcovky a zavěšuje. Další z hostů Zeman po popletení tahu v zahájení trpí v horší koncovce, kterou ale udrží a zajistí nám čistý štít bez prohry.

Konečný výsledek 7:1 je nad naše očekávání.