1. utkání KP1 za námi

V neděli 11.10.2015 jsem měli první zápas v proslulé místnosti na Staňkové s favoritem letošní sezony – Lokomotivou C. Je to sice papírový favorit, ovšem první pětice hráčů je i oporou pro 1. ligu.

Lokomotiva nastoupila v trochu prořídlé sestavě, a to znamenalo, že moje příprava vyšla nadarmo už ve 3. tahu. Průběh utkání byl zpočátku vyrovnaný. Nicméně pak nastala časová kontrola, kde jsem strávil dost minut nad svou partii. Mezitím dohrál Jan Masařík, který dal bílými za remízu v lepší pozici. Já jsem podlehl Jaromíru Veselému zaslouženě. Zatím jsme prohráli na 5. a 7. šachovnici velmi rychle. Osobně jsem u toho nebyl, a tak jen ze slov Kalendovského vím, že Jiří Rokos udělal hrubku. Honza Uhmann ml. vyhrál koncovku na volného pěšce. Josef Jalůvka měl remízovou pozici a po zápase se mi omlouval, že to musel vzít, jinak že by stál hůře.

Stav 4:2. Hrají se poslední dvě partie. Honza Šebek má materiální převahu a snaží se o rozehrání figur do hry. Ota ještě odmítne remízu ve vyrovnané pozici. S Honzou Masaříkem vše pozorujeme zpovzdálí, říkáme si, že to bude asi remíza.

Teď přichází závěrečná část. Honza už má dobrou náladu, povídá, že se mu nenápadně podařilo otevřít jedno okno místnosti (což bylo jistě zapotřebí), aniž by si ho p. Vachek všiml. Ota odmítá opakování tahu a pouští se do horší pozice. Mezitím na 8. šachovnici mají oba hráči 3 minuty. Odcházím s tím, že tady je vše rozhodnuto, figura víc je už jasná věc, navíc černému hrozí mat. Sleduji Otu, jak udolal Karla Kratochvíla v nepřehledné koncovce. Prokázal ohromnou bojovnost a zaslouží si naši velkou pochvalu! Vše vypadá na zvrat v utkáni a pokojnou remízu 4:4.

Když v tom mi jde naproti Jan Kalendovský a říká, že je konec utkání – Honza Šebek přehlédl dámu. Smutně zkontroluji pozici a podepisuji zápis o utkáni, které mělo k remíze blíže, než to vypadá.